Autor Wątek: Filtr CW na posrednia 455 kHz  (Przeczytany 3683 razy)

Offline SQ9GEH

• Global Moderator
  • Newbie
    • Błyskawiczny komunikator AOL - 3208698
    • http://republika.pl/uglybuglly/
    • Email
Filtr CW na posrednia 455 kHz
« dnia: Sierpień 20, 2010, 07:20:56 pm »
Witam

Ostatnio z nudów zrobiłem porównanie Ten-Tec Century/22 kontra Trio JR310 w temacie odbioru telegrafii. I okazało sie ze mimo braków filtrów CW Trio sprawuje sie porównywalnie. co ciekawe do odbioru tej emisji używa filtrów od USB bo niema nawet przełącznika na CW tylko USB/CW. Z okazji ze elektronik zemnie jeszcze gorszy niż telegrafista zabrałem schemat i serwisówke do kol. SP9SPV w celu konsultacji. w ramach testów otrzymałem od niego 2 filierki 2,4 kHz i stworzyłem coś takiego:

W praniu okazało sie ze w/w układ jest niezauważenie lepszy od standardowego ale pomyślałem ze jak by zastosować filtry węższe niż 2,4 kHz powinno być dużo lepiej. W katalogu Muraty wyczytałem ze mam on w ofercie filtry 1 kHz niestety po przeszukaniu wielu sklepów internetowych nie znalazłem ich w ofercie. tak wiec zwracam sie do kolegów konstruktorów czy ktokolwiek widział słyszał o takich filierkach był bym wdzięczny za pomoc.
Poszukuje informacji na temat Trio (Kenwood) TX310 i JR 310

Offline Góral

• Administrator
  • Newbie
    • Email
Re: Filtr CW na posrednia 455 kHz
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2011, 03:36:22 am »
Cytat: "SQ9GEH"
Witam

Ostatnio z nudów zrobiłem porównanie Ten-Tec Century/22 kontra Trio JR310 w temacie odbioru telegrafii. I okazało sie ze mimo braków filtrów CW Trio sprawuje sie porównywalnie. co ciekawe do odbioru tej emisji używa filtrów od USB bo niema nawet przełącznika na CW tylko USB/CW. Z okazji ze elektronik zemnie jeszcze gorszy niż telegrafista zabrałem schemat i serwisówke do kol. SP9SPV w celu konsultacji. w ramach testów otrzymałem od niego 2 filierki 2,4 kHz i stworzyłem coś takiego:

Obrazek

W praniu okazało sie ze w/w układ jest niezauważenie lepszy od standardowego ale pomyślałem ze jak by zastosować filtry węższe niż 2,4 kHz powinno być dużo lepiej. W katalogu Muraty wyczytałem ze mam on w ofercie filtry 1 kHz niestety po przeszukaniu wielu sklepów internetowych nie znalazłem ich w ofercie. tak wiec zwracam sie do kolegów konstruktorów czy ktokolwiek widział słyszał o takich filierkach był bym wdzięczny za pomoc.

Można w polsce kupić filtry 500 Hz na 455 KHz w Inradio i Conspark  ale koszt to coś około 300 zł jak nie więcej.

Offline 2T931A

• Administrator
  • Newbie
    • Email
Odp: Filtr CW na posrednia 455 kHz
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2011, 11:10:36 pm »
Czasami zjawiskowe filtry produkcji ZSRR występują na allegro. Rzadko ale są naprawdę doskonałej jakości - cena - czasem około 100zł (okazje!!!).

Offline SQ9GEH

• Global Moderator
  • Newbie
    • Błyskawiczny komunikator AOL - 3208698
    • http://republika.pl/uglybuglly/
    • Email
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2011, 04:58:00 pm »
Mała korekta

Ta są filtry 1kHz a nie 2,3 kHz i powiem ze po dodaniu pojemności ok 220 pf pomiędzy masę  chodzą rewelacyjnie
Poszukuje informacji na temat Trio (Kenwood) TX310 i JR 310

Offline sp8gsc

• Newbie
  • *
    • http://sp8gsc.xt.pl/
    • Email
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2012, 08:26:51 am »
dodaj filtr cyfrowy na m.cz - bardzo pomaga szczególnie w ograniczeniu szumów, ale także skutecznie wycina stacje z boku. Mam taki w trcv i bez przerwy z niego korzystam mimo posiadania filtru cw 500Hz. (oba sa włączone zawsze). Słyszałem, że kol Krzysztof SQ8LUV  (znak-et-wp.pl) takowy zbudował do swojego "pikusia".