Autor Wątek: Proszę o pomoc przy konfiguracji odbioru FM w HDSDR  (Przeczytany 1671 razy)

Offline limera1n

• Newbie
  • *
    • Email
Proszę o pomoc przy konfiguracji odbioru FM w HDSDR
« dnia: Luty 27, 2015, 07:29:05 pm »
Witam wszystkich  :) Jestem nowy na forum także proszę o wyrozumiałość. Otóż - zakupiłem właśnie odbiornik oparty na chipsecie RTL2832U+R820T. Zainstalowałem odpowiednie sterowniki itd. HDSDR działa jak należy - to znaczy chyba bo jestem w stanie odbierać sygnał z anteny (antena typu dipol, na codzień służy do telewizji DVB-T) i tak na przykład:

chciałem zacząć od "podsłuchania" zwykłego radia FM, mój wybór padł na radio ESKA które w mojej miejscowości działa na 106.8 MHz. W HDSDR wybrałem więc FM, wpisałem częstotliwość ale audycje ledwo słychać na 100% głośności, z ogromnym szumem i przerwaniami. Wiem że to nie ma tak wyglądać, nie wiem jednak co robię źle. Powinienem zmienić jakieś ustawienia? Coś przestawić?

Na obrazku znajduje się zrzut ekranu z aplikacji tak jak ja próbuję jej używać.

http://i.imgur.com/1RFL6D1.jpg

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam  :)

Offline SP3nn

• Newbie
  • *
Odp: Proszę o pomoc przy konfiguracji odbioru FM w HDSDR
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2015, 12:16:18 am »
Rąbią ludzi w te kacze łby oj rąbią. Wymyślili sobie sprzęt i tłuką kasę a ciemnota tj. parafianie kabzy nabijają he,he.  I dobrze że nie działa bo to ma nie działać.  Wydałeś ile?  60zł? 70zł?  Było dorzucić 5 dych i kupić chińskiego transceivera to by coś działało.
Post nabijam nie dla jaj, nie dla hecy czy po to by się z kogoś ponabijać (choć ubaw i tak mam) lecz po to by uświadomić ludziom że z pralki wiertarki nie zrobią choć silnik mają. Dla upartego pewnie i sposób w google by się znalazł no ale sami powiedzcie?
Będziecie przerabiać pralkę (dekoder DVBT) by wiercić pralką dziurę w ścianie (słuchać 2m/70cm) czy w cenie pralki (dekodera) kupicie wiertarkę (transceiver)?  ha ha ...
Nie dotarło?
No to wracać na aukcje i kupować dalej te wymysły natury do trzepania szmalu.
Kupił SDRa by radia posłuchać. Już powiedz prosto z mostu że gliniarzy szukasz a nie patelnię polerujesz.
Gliniarze nadają między 460.000 a 462.000 ale jadą w Trunkingu i se posłuchasz ale na raty.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2015, 12:19:22 am wysłana przez SP3nn »