Autor Wątek: Problem ze znakiem wywoławczym!!!  (Przeczytany 1331 razy)

Offline aleks11

• Newbie
  • *
    • Email
Problem ze znakiem wywoławczym!!!
« dnia: Luty 26, 2015, 11:13:55 pm »
Witam wszystkich krótkofalowców otóż mam pewien problem ze znakiem ponieważ niedawno otrzymałem pozwolenie radiowe w którym to został mi przydzielony znak SQ3LVO i chcąc się zarejestrować na stronie QRZ.com ujrzałem komunikat że taki znak jest już zarejestrowany więc ja zaintrygowany tym wpisałem mój znak w wyszukiwarkę znaków na tej samej stronie internetowej i moim oczom ukazała się informacja że ten znak należy do kominiarza z leszna a przecież to nieprawda bo ten znak został mi przydzielony i tutaj moje pytanie co mam zrobić aby to odkręcić i aby na stronie QRZ.com znak widniał jako należący do mnie proszę o jak najszybszą pomoc i z góry dziękuje

Offline SP6MCW

• Newbie
  • *
Odp: Problem ze znakiem wywoławczym!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2015, 08:04:38 am »
Jeżeli coś takiego się stało, to zgłoś to natychmiast to instytucji, która Tobie znak przydzieliła ze wskazaniem linku do ORZ.com. Oni będą wiedzieli co z tym fantem zrobić.

Offline SQ9JXT

• Newbie
  • *
Odp: Problem ze znakiem wywoławczym!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2015, 11:16:52 am »
i tutaj moje pytanie co mam zrobić aby to odkręcić i aby na stronie QRZ.com znak widniał jako należący do mnie proszę o jak najszybszą pomoc i z góry dziękuje

Jedynie co możesz z tym zrobić, to zgłosić się do admina QRZ i tam wyjaśnić sprawę. Każdy może sobie zrobić alias, nazwę strony, konto na dowolny znak. To nie jest nigdzie zastrzeżone. Przykładowo mogę sobie założyć na allegro konto o nazwie SQ3LVO i mi wolno. Dla większości instytucji to przypadkowy, luźny zlepek liter. Nigdzie prawo nie zabrania używania takich kombinacji.
Pzdr!