Autor Wątek: Proste radio - samodzielnie wykonanie - łapie jedną stację  (Przeczytany 1323 razy)

Offline Michart56

• Newbie
  • *
    • Email
Proste radio - samodzielnie wykonanie - łapie jedną stację
« dnia: Grudzień 14, 2014, 01:10:40 am »
Witam. Jestem nowy. Zrobiłm prosty radioodbiornik według schematów z internetu kondensator strojeniowy wymontowany ze starego radia juz popsutego marki Jowita, dioda germanowa, cewka wykorzystałem jakąs wymontowaną z telewizora i na niej ładnie odbiera stację Jedynkę lecz podczas kręcenia kondensatorem na maximum odbiera ładnie stacje a im daje na minimum stacja gaśnie ale brak jest innych stacji mimo to, ze odizolowałęm kilka czesci drutu na cewce jedynie stacja Jedynki gra gorzej ale nie zmienia się stacja, Zrobiłem dwie cewki jedną z drutu wyciągniętego z kabla cały drut miedziany nawinołem na pałkę do kręcenia ciasta pomalowałem lakierem jest około 70 zwojów chyba mało ale tylko buczy. Jedynie gra na tej cewce telewizorowej. Podłączam ukłąd do wzmacniacza Unitra PW9013 lekkie buczenie ale gra Jedynka więc pytam co dodac do układu, zby zmieniać stacje? Antena jest na długim kablu grubym wielożyłowym miedzianym podłączona do anteny innego radia jednak czy podłacze do anteny czy na kablu nie ma różnicy ściąga Jedynkę. Jest to radio typu Krzyształkowe.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2014, 01:23:10 am wysłana przez Michart56 »