Autor Wątek: chcialbym zaczac , niewiem jak ( konfiguracja )  (Przeczytany 1648 razy)

Offline Nesill

• Newbie
  • *
    • Email
chcialbym zaczac , niewiem jak ( konfiguracja )
« dnia: Marzec 24, 2015, 01:48:49 pm »
Witam jestem nowy. Dostalem od znajomego sprzet do podsluchu Uniden Bearcat UBC 3000 XLT. Niestety nie potrafie sie nim w ogole obslugiwac ani nie znam nikogo kto by potrafil. Przeszukalem internet i w dalszym ciagu jestem zielony jezeli chodzi o konfiguracje tego urzadzenia i w ogole jak to sie obsluguje. Jest ktos w stanie mi wytlumaczyc jak zaczac podsluchiwanie tym urzadzeniem ? Radio potrafie odnalezc ale nic innego :P Nie wiem jak to w ogole skonfigurowac. Pomocy !

Offline SP6MCW

• Newbie
  • *
Odp: chcialbym zaczac , niewiem jak ( konfiguracja )
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2015, 05:51:28 pm »
Oto instrukcja

http://www.uniden.com.au/RESOURCES_MAIN/pdfs/UBC3000XLT.PDF

Może na coś się przyda.

Offline Benedykt

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2015, 11:33:28 pm »
witam,

nie chcę powielać tematów więc podepnę się do tego.Chciałbym zacząć od nasłuchów swoją przygodę z krótkofalarstwem.Jednakże już na początku mam problemy.Otóż jestem w tym temacie kompletnie zielony i nie potrafię sobie poradzić z anteną.Nie mam pojęcia co mógłbym kupić i ewentualnie zamontować żeby mój sprzęt zadziałał.Przywlokłem z Niemiec dwa zabytki i chciałbym od nich zacząć.Ja wiem , że ten sprzęt ma już ze 25 czy 26 lat, ale mam nadzieję, że jeszcze chociaż do nasłuchu się nada.Pierwszy z nich to praktycznie w ogóle nie używany Yaesu FT 1000, jeszcze z folią na wyświetlaczu.Drugi to ICOM IC 745 - ten niestety potrzebuje chyba jakiś zasilacz, bo nie ma wejścia na 220 V.Ma tylko jakieś dziwne białe gniazdo i pisze tam 13,8 V. Jaką antenę mógłbym zainstalować żeby ten sprzęt odpalił? Najchętniej to chciałbym taką antenę rozciągnąć między domem a budynkiem gospodarczym, tam jest ze 20 metrów.Może by ktoś podał mi symbol jakiejś sensownej anteny ot takiej drucianej.Byłbym wdzięczny za pomoc.

Offline SP6MCW

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2015, 04:36:57 pm »
Na początek spróbuj znaleźć w swojej okolicy jakiś klub krótkofalarski. Chętnych do pomocy znajdziesz tam bez trudu. Krótkofalowcy nie chowają wiedzy pod korcem :)
Co się tyczy IC745, to masz tu instrukcję obsługi   http://www.radiomanual.info/schemi/IC745_user.pdf. Podają tam gdzie należy i co podłączyć. A tu masz instrukcję do FT1000 http://www.radiomanual.info/schemi/FT1000_user.pdf.
Jeżeli chciałbyś zrobić jakąś antenę, to jest tego bez liku. Osobiście polecałbym W3DZZ czy G5RV, ale możesz wybrać inną. Wygooglaj.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2015, 04:52:18 pm wysłana przez SP6MCW »