Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - 2T931A

Strony: [1] 2 3 ... 8
1
Praca od zaraz w Warszawie. Pracownik działu sprzedaży, e-commerce jak również sprzedaży fizycznej. Obiektem sprzedaży w pierwszej fazie będą akcesoria komputerowe, gadżety, przedmioty codziennego użytku. Równolegle rozwijana jest sprzedaż elektroniki specjalistycznej – podzespoły elektroniczne, akcesoria krótkofalarskie, chemia do lutowania (http://ivichem.pl – nasz produkt) – z tego właśnie względu poszukujemy osoby, która będzie znała się na elektronice. W szczególnych wypadkach możemy przyjąć do pracy osobę, która nie zna się na elektronice, ale ma inne interesujące cechy szczególne. Nie mamy żadnych wymagań odnośnie wykształcenia – bardziej interesuje nas doświadczenie i zainteresowania.

Poszukujemy do pracy osoby, która dobrze zna język polski, potrafi posługiwać się słowem, dobrze pisze i jednocześnie wdrożona jest w tematy techniczne, elektronikę. Mile widziana jest znajomość języków obcych.

Praca odbywa się w naszym lokalu o powierzchni 200m2, w centrum Warszawy (Al. Jana Pawła II/ ul. Dzielna).

Kilka słów o nas – w 2013 roku stworzyliśmy firmę odzyskującą dane – http://klinikadanych.pl
następnie stworzyliśmy firmę techniczną IVITER – http://iviter.pl oraz http://iviterserwis.pl – która obok odzyskiwania danych zajmuje się serwisem elektroniki – praktycznie wszystkich urządzeń elektronicznych. Plany mamy kosmiczne – dosłownie – za 10-15 lat planujemy wysyłać własne statki w kosmos.

Warunki pracy – do omówienia – na początek 3000zł. Umowa o pracę jest możliwa z czasem – kwestia do ustalenia. Warunki do negocjacji.

Obowiązki:
- praca w godzinach 10:30 – 18:30 w dni robocze, soboty 11:00-16:00
- sprzedaż fizyczna, internetowa
- odbieranie telefonu
- pakowanie przedmiotów i ich wysyłka (większość kurierem)
- wystawianie aukcji na allegro oraz w sklepach internetowych
- pisanie opisów przedmiotów

Mile widziana jest znajomość fotografii, w tym produktowej, znajomość HTML + CSS.

Zgłoszenia prosimy kierować na maila: info@iviter.pl

2
Ogłoszenia / Praca dla krótkofalowca - Szpital Danych
« dnia: Listopad 25, 2015, 05:11:43 am »
Gorąco zachęcam do zapoznania się z ogłoszeniem:
http://www.gumtree.pl/a-inzynierowie-technicy-i-architekci/srodmiescie/szpital-danych-obsluga-klienta-z-jezykiem-angielskim/1001490817770910785252009

Bardzo chętnie na stanowisko to zostanie zatrudniony krótkofalowiec.Szpital Danych – odzyskiwanie danych – obsługa klienta z językiem angielskim

Szpital Danych (http://szpitaldanych.pl) – poszukuje osoby na stanowisko obsługi klienta. Twoim zadaniem będzie odbieranie telefonów, udzielanie odpowiedzi na wszelkie pytania, koordynowanie pracy specjalistów, pilnowanie terminów oraz procesów.

W tej chwili nie ma takiej usługi w dziedzinie odzyskiwania danych, jakiej wykonania nie bylibyśmy w stanie się podjąć. Planujemy ekspansję międzynarodową.

Są godziny kiedy dzwonią dwa, trzy telefony jednocześnie. Zarówno są zapytania o nasze usługi jak i pytania o już przyjęty sprzęt.
Należy ciągle notować sprawy, zobowiązania, a następnie ze wszystkich się wywiązywać – cały czas składamy deklaracje klientom, deklaracje, z których trzeba się wywiązać. To nie jest zwykła obsługa klienta – to koordynacja szeregu procesów. Bardzo ważne jest aby być w stanie uczestniczyć w kilku-kilkunastu procesach jednocześnie, aby umieć się w nich odnaleźć.

- głębokie zdolności komunikacji
- znajomość zagadnień technicznych – bardzo dobrze aby osoba na tym stanowisku była zaznajomiona z elektroniką lub jakąś dziedziną techniczną nam bliską
- wysoka odpowiedzialność –  nie ma miejsca na pomyłki
- swobodna znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (pisanie bez błędów)

Być może ktoś o wysokim rankingu szachowym będzie dobrym kandydatem na to stanowisko.
Na każdym etapie będziesz doszkalany. Wiele z naszych procesów – zwłaszcza jeżeli chodzi o obsługę klienta - opartych jest o precyzyjne instrukcje.

Wynagrodzenie:
Podstawa = 3000zł – tyle pieniędzy mam przeznaczonych na to stanowisko.
Premia – zależna od wyników szacowana na kolejne 1000-3000zł, ewentualnie więcej – wszystko zależne od negocjacji. Ja nie mam węża w kieszeni – ale trzeba się postarać i pracować godnie, w zgodzie z oczekiwaniami.

Dysponujemy lokalem 180m2 w centrum Warszawy, zlokalizowanym przy ul. Dzielnej 7a.

Możliwa każda forma zatrudnienia.

Odzyskiwanie danych nie jest jedyną naszą formą aktywności - faktycznie aktualnie jest to najważniejsza dla nas dziedzina ale obok niej zajmujemy3
Polecam serwis odzyskujący dane - Szpital Danych http://klinikadanych.pl - wystarczy powiedzieć o swoim krótkofalarskim pochodzeniu i targować się o rabat:)


4
Hydepark / Głupoty na portalu - pobór mocy iPhone 40W?
« dnia: Sierpień 18, 2013, 02:47:05 am »
http://www.sfora.pl/Twoj-iPhone-zuzywa-wiecej-energii-niz-lodowka-a58758/2#3020039

Co o tym myślicie? W komentarzach zrobiłem wyliczenie dla twierdzenia, że iPhone rocznie zużywa 361kWh...

5
14 i 15 września 2013 (sobota i niedziela) - odbędzie się ogólnopolskie spotkanie krótkofalarskie - 2. Zjazd Techniczny SP.
Szczegóły na stronie:
http://www.zjazdtechniczny.krotkofalowcy.com.pl/

Kto się wybiera?

6
Hydepark / Plecak do latania
« dnia: Sierpień 23, 2012, 04:26:56 am »
Powstają już działające prototypy:

http://martinjetpack.com/

Latający plecak ma kosztować ponad 20 000 dolarów.
Na rynek mają wejść już w 2013 roku.

Tutaj wideo z lotu:
http://martinjetpack.com/video-gallery.aspx

Niestety pod wieloma względami ciężko to nazywać plecakiem - konstrukcja jest bardzo duża.

Gdy się jednak bardziej rozejrzeć można dostrzec, że istnieją też inne koncepcje:

TRANSLOGIC 62: Jetlev R200

7
Hydepark / Gwiezdne Wojny -
« dnia: Sierpień 15, 2012, 06:08:36 am »
wyciekł urywek z najnowszej części STAR WARS

Gorąco polecam zapoznać się z tym "nieziemskim" materiałem.

8
Hydepark / Pirackie stacje radiowe UKF
« dnia: Lipiec 26, 2012, 09:23:22 am »
Polecam zapoznać się z materiałami filmowymi. Pierwsz reportaż z TVN-u pamiętam, że wzbudził duże emocje - pamiętam jak wyczekiwałem tego materiału... Oglądałem wtedy go z wielką fascynacją - jednak pamiętam komentarz mojego ojca - "po co robić to wszystko??? Pirackie radio po to aby puszczać Szklaną pogodę???". No właśnie - można odnieść wrażenie, że pirackie radio nadające muzykę, która cały czas leci na antenie oficjalnych stacji jest dziwne i wydaje mi się przeczy idei niezależnych stacji radiowych.

Wiem, że temat piractwa radiowego wzbudza w środowisku krótkofalarskim być może negatywne reakcje... jednak zastanówmy się - te wszystkie komentarze urzędników o tym, że piraci nie są w stanie budować urządzeń, które nie zakłócają... w czasie gdy krótkofalowcy budują takie urządzenia na różne pasma - zarówno KF jak i UKF i mają do tego pełne prawo. Moce, których używają piraci radiowi z UKFu zazwyczaj zawierają się w przedziale 50-100W - często mniej. Bardzo rzadko więcej... w zasadzie 80W to częste maksimum. Wiele stacji nadaje mocą 10-20W.

Nie bardzo rozumiem jak nadajniki z pasma 100MHz mają zakłócać pracę służb w czasie gdy amatorskie urządzenia krótkofalarskie mają nie zakłócać. Znane są też przypadki jak radio maryja zakłócało częstotliwości lotnicze pomimo stosowania "profesjonalnego sprzętu".

Piraci aktualnie praktycznie nie istnieją. Aktualnie w dobie internetu i mediów społecznościowych (social media - facebook itp) znaczenie niezależnego przekazu radiowego odeszło na daleki plan. Wprowadzenie cyfrowej telewizji i radiofonii spowoduje niemal całkowitą kontrolę przekazu jaki docierać może do obywateli. ACTA i regulacje prawne związane z internetem mają dążyć do kontroli internetu.

Odnoszę wrażenie, że "szkodliwość" piratów radiowych nie polega bynajmniej na zakłócaniu kogokolwiek. Problem jest zupełnie inny...

 

Piraci radiowi z Krakowa-Galicja projekt

Pirackie radio Kraków 1 z 2


Pirackie radio Kraków 2 z 2

9
Inne zagadnienia / Reportaż o SP2FAX
« dnia: Lipiec 26, 2012, 08:26:47 am »
Natknąłem się ostatnio na bardzo ciekawy wywiad z SP2FAX. Umieszczam go tutaj. Polecam.


Krótkofalarstwo - opowiada SP2FAX

10
Hydepark / Drewniany motor
« dnia: Lipiec 08, 2012, 03:18:26 am »
Polecam - ciekawy materiał o pasjonacie z Węgier, który zbudował własnoręcznie motocykl z drewna...

http://wiadomosci.wp.tv/i,Wegier-skonstruowal-motocykl-z-drewna,mid,1046095,index.html?ticaid=5ec43#m1046095

11
http://www.hamradio-friedrichshafen.de/ham-en/index.php

W tym roku nie dotarłem. Nie sądzę aby wystawa, targi miały się mocno różnić od tych z 2011 roku. Generalnie spotkanie to robi duże wrażenie ze względu na swoje rozmiary. Jeżeli ktoś dotarł, jest tam, ma jakieś informacje, ciekawostki, relacje zdjęcia - niechaj podzieli się tu na forum.

12
Szukam informacji na temat VI Warsztatów QRP Burzenin 2012 ale nigdzie informacji odpowiedniej nie widzę. Jakie są plany na ten rok? Czy cokolwiek wiadomo? Potrzebuję dość mocno tej informacji, zresztą myślę, że nie tylko ja. Jeśli ktoś coś wie - niechaj napisze.

Myślę, że wszyscy będą wdzięczni.

Aktualizacja:

Nie będzie już warsztatów QRP. Formuła zostanie rozszerzona do "Zjazdu Technicznego-SP" - czy to dobra koncepcja? Nie wiem - zależy co się dalej w jej ramach wydarzy.

Moim zdaniem jest szansa na bardzo dobry kierunek rozwoju - gdyby udało się zbudować ciekawą koncepcję wykładów, prezentacji, gdyby znalazły się chętne osoby do przedstawienia innowacyjnych rozwiązań - myślę, że mogłoby być bardzo ciekawie. Istnieje sobie oto bowiem np. zjazd we Friedrichshafen w którym miałem możliwość brać udział - jest po prostu gigantyczny. W Polsce nie ma aktualnie niczego co mogłoby przybliżyć się do czegoś takiego.

13
Zasilanie / Przerobienie zasilacza komputerowego na krótkofalarski
« dnia: Maj 26, 2012, 06:12:15 pm »
Sam posiadam taki zasilacz - przerobił go Janusz SP5CIB. Pod warunkiem, że podłączymy uziemienie posiada on wspaniałe parametry - zero zakłóceń, niewielka masa, niewielki rozmiar, cicha praca. Same zalety.

Co zabawne - dyskusja na forum elektrody został urwana po "konsultacjach", gdyż stwierdzono tam, że taki zasilacz nie ma racji bytu...

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2248152.html

 a ja jednak codziennie spoglądam na zasilacz, który działa i nie zakłóca!!

Jakie są Wasze doświadczenia w tej materii?

14
Gdy usłyszałem o tej wiadomości - zamarłem. Oto bowiem muzeum dzięki któremu w ogromnej mierze się uformowałem, ja i wielu innych, ma zostać zamknięte. Zanim przyjdzie czas na podnoszenie oficjalnych apeli, protestów, nawoływania do siłowych rozwiązań chciałem mocno zasygnalizować to do czego zmierzamy. Puszczany jest nam pył w oczy w postaci różnych "nowoczesnych ośrodków edukacyjnych", takich innowacyjnych i kreatywnych w czasie gdy kolebka, ostoja edukacji technicznej - tej prawdziwej jest poważnie zagrożona.

http://www.muzeum-techniki.waw.pl/

http://www.fakt.pl/Likwiduja-muzeum-techniki,artykuly,157243,1.html  (raz w życiu na coś się ta gazeta przydała)

http://lewica.pl/?id=26504&tytul=Warszawa:-Muzeum-Techniki-mo%BFe-przesta%E6-istnie%E6

Uprzejmie proszę o wypowiedzi. O opinie. Jestem poważnie poruszony tę informacją - to obrazuje jaki jest prawdziwy stosunek decydentów do edukacji, do rozwoju, do społeczeństwa. Wspierane są tylko projekty medialne w wiadomym celu - natomiast to co jest istotne, to co może mieć RZECZYWISTY wpływ na rozwój, na ratowanie społeczeństwa od zagłady - intelektualnej, moralnej, każdej - jest lekceważone na wszystkich frontach. Na wszystkich frontach! - w szkołach, na ulicy, w życiu codziennym. Dąży się jedynie do tego aby za pieniądze UE z jednej strony oślepić opinię publiczną powierzchownymi projektami, z drugiej strony przygotować część społeczeństwa do wykonywania innych prac niż sprzątanie ulic, czy zmywanie naczyń - ale do wykonywania innych prac, których brzydzi się społeczeństwo zachodu a które eksportowani na zachód Polacy mogą wykonywać za niższe niż "ludzie zachodu" stawki (program EFS).

Szkoły nie uczą niczego młodzieży - tresują, uczą poszanowania dla władzy, uczą podporządkowania i w żadnym wypadku nie uczą samodzielnego myślenia, które zawsze stanowi zagrożenie dla władzy.

W przypadku Muzeum Techniki będzie tak, że jeżeli nie podniesie się aktywny protest społeczny - muzeum to nie przetrwa. Wstrząśnięty byłem tym - do jakiego stanu zostało ono doprowadzone. Jestem teraz całkowicie zdruzgotany po tym, gdy dowiedziałem się, że jeden z ostatnich bastionów oświecenia może lada moment zostać zakryty cieniem głupoty lub też celowego działania...

15
Wątek ten powstaje w powiązaniu z moimi pracami przy użyciu analizatora wektorowego do 1250MHz i wobuloskopu do 1500MHz.

Zacznę go od pytania. Jak myślicie - co się dzieje jeśli badamy sztuczne obciążenie pod względem SWR i miernik wykazuje, że w całym zakresie do 1250MHz ma ono SWR bliskie 1 (oczywiście widoczne są różne zafalowania) - co się stanie jeśli podłączymy to samo sztuczne obciążenie przez krótki przewód - bardzo wyskiej jakości - N, 50 omowy, teflon, srebro, złoto. Przewód ma około 20-25cm. No więc co się stanie? Co pokaże nam miernik?

Strony: [1] 2 3 ... 8