Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - arekwawa

Strony: [1]
1
Hydepark / forum umarło?
« dnia: Listopad 26, 2017, 09:40:06 pm »
Witam

Czy aby to forum już umarło? Mam wrażenie, że tutaj się już nic się nie dzieje. Może się mylę? Jakiś głos do dyskusji??

Pozdrawiam Areczkas

2
Powitanie / Odp: Witam
« dnia: Listopad 26, 2017, 09:36:11 pm »
hm...
o co tutaj chodzi???? co to za dziwaczne posty w tym wątku. sorry ale gdzie jest admin????

3
witam

Nie jestem wielkim specjalistą ale jeśli chodzi o nasłuch telefonii komórkowej i ręczniaków służby leśnej to praktycznie dowolny SDR (chyba każdy).  Inna sprawa, że tel. komórkowa jest przecież kodowana/szyfrowana więc i tak nie podsłuchasz. Nie wiem co wykorzystuje służba leśna . Generalnie zwrócić uwagę na zakres odbieranych pasm częstotliwości dowolnego SDR i będziesz wiedział co kupić od prostego RTLa za powiedzmy 50 - 200 zł po coś dużo lepszego. Ja np. mam zamiar kupić teraz SDR Play RSP2 za ok 800 zł  (jako szerokopasmowy odbiornik KF/UKF). Jednak zastanów się czy oprócz zarejestrowania sygnałów np. ręczniaka sł. leśnej będziesz w stanie to zdekodować a co za tym idzie posłuchać. Kolejna sprawa to legalność takiej aktywności.
Dodatkowa uwaga tel. kom. to UKF, czyli nie takie niskie pasmo częstotliwości;)

4
Technika antenowa / antena dla SDR Play RSP2
« dnia: Listopad 15, 2017, 09:12:49 pm »
Witam

Panowie (Panie) mam zamiar kupić SDRPlay rsp2. Czy możecie mi doradzić wybór anteny. Chciałbym mieć możliwość posłuchać i KF (głównie 40/80m) i UKF. Niestety mieszkam w mieście i nie mam możliwość instalacji na dachu więc zostaje możliwość na balkonie (ostatnie piętro) i zabawa terenowa (wyjazd samochodem w teren).

Pozdrawiam Areczkas

5
Nasłuchy / radioscanner kłopot z aktywacją
« dnia: Październik 31, 2017, 09:41:35 pm »
witam

Drodzy koledzy dobre parę dni temu chciałem zarejestrować się na forum radioscanner. Rejestracja została przeprowadzona pomyślnie jednak zostałem poinformowany, iż muszę poczekać na autoryzację administratora (email automatyczny). Od tamtego czasu cisza. Czy wy również mieliście podobny problem, zakładając, że również korzystacie z tamtego forum? Dodam, że napisałem dwa emaile do wspomnianego admina i nadal nic?
Jak to mam rozumieć?

Pozdrawiam Arek

6
SDR / SDR Rx/Tx (KF Band) na Raspberry PI??
« dnia: Maj 21, 2016, 10:06:00 pm »
Witam Forumowiczów

Mam zamiar zakupić R-PI aby zdubowac na nim SDR Rx/Tx na pasma amatorskie KF. Czy ktoś z Was wykonał już taki projekt? Zakup R-PI chce uzależnić od właśnie tego projektu i zastanawiam się jaką wersję kupić. Zastanawiałem się nad R-PI 2.


Z góry dziękuję

Areczkas

7
Hydepark / Krótkofalowcy BIS
« dnia: Marzec 25, 2010, 10:00:33 pm »
Witam Wszystkich

Mam pytanie otwarte do wszystkich- Co sądzicie o programie Krótkoflowcy BIS??? Warto aby wypowiedzieli się wszystcy zainteresowani o wrażeniach i jakości programu, który od niedawna nadawany jest na EduSat dla szerszego grona widzów którzy mogą na podstawie tego programy wyrobić sobie zdanie na temat krótkofalarstwa?

Pozdrawiam i czekam na rozwinięcie wątku.

Arek

8
Hydepark / niepotrzebne zawracanie głowy
« dnia: Sierpień 02, 2009, 12:18:38 am »
Drogi kolego

Do nikczego nie piję tylko zadaję pytanie...a że jest wolność słowa to raczej mogę to robić a ty nie będziesz cenzorem postów bo te czasy mamy już za sobą. Tym bardziej, że robię to w dzialem HydePark króty właśnie po to jest stworzony ( poszukaj sobie w sieci co to oznacza HydePark)- nie jesteś panem tego forum aby innych ograniczać. Jeśli nie masz mi nic do powiedzienia to nie odpisuj nie czytaj i nie wcinaj się w rozmowy- bo mnie troszkę irytuje Twoje zachowanie na tym forum. Mam nadzieję że prowadzący forum zechce zwrócić uwagę na to o czym napisałem.

9
Hydepark / sierpniowy numer Świata Radio
« dnia: Sierpień 01, 2009, 02:22:06 pm »
Witam Forumowiczów

Czy również i do Was nie dotarł jeszcze sierpniowy numer Świata Radio? Ciekawe, że jako długoletni prenumerator różnych tytułów z korporacji AVT muszę czekać tak długo na swoją prenumeratę mimo że aktualne numery są w sprzedaży powszechnej. Po co w takim razie prenumerować- dla wersji elektronicznej w nieudanym formacie Zinio?

Pozdrawiam Arek

10
Hydepark / Witeczka
« dnia: Maj 19, 2009, 09:25:01 pm »
nie powinieneś mieć żadnego problemu. Przecież to tylko zwykłe urządzenie elektroniczne. Bez obaw- ludzie dziwniejsze rzeczy przewożą, a mały FT nikogo nie powinien zdziwić. Zależy również gdzie będziesz przewoził radio- jeśli w bagażu podręcznym to proponuje od razu wyjmować sprzęt podczas odprawy z bagażu ( podobnie jak z laptopem) a na pewno unikniesz zbędnego zamieszania i dziwnych pytań.

Powodzenia i ciekawych QSO z Norwegii;)

73!!

11
DXy i propagacja / Strojenie i praca ze splitem
« dnia: Maj 13, 2009, 01:26:27 pm »
Cytat: "sp8gsc"
Niestety opisane zachowania zdarzaja sie coraz częściej, a ich autorami są krótkofalowcy leitymujący się nowymi znakami. Jakoś nikt im nie powiedział co to jest praca ze splitem.


Każdy nowy krótkofalowiec aby dojść do wprawy musi popełnić parę błędów- ludzka rzecz i nie ma się co złościć, a jedynie pomagać i tłumaczyć jak być powinno. Może dzięki takiej współpracy znikną dysonanse pomiędzy squterami i oldboyami ;), w końcu to nasze wspólne hobby, a doświadczenie niestety zdobywa się w boju;).
pozdrawiam 73.

12
Hydepark / ciekawe ale sztuczne
« dnia: Kwiecień 26, 2009, 07:08:07 pm »
hej witaj.

Ja miałem. zasadniczo ciekawa sprawa dla kogoś kto dopiero zaczyna zabawę z radiem, jednak jak dla mnie .....wolę prawdziwe emisje - w końcu radio ma swoją duszę i cała zabawa polega właśnie na świadomości, że tak naprawdę zmagam się z siłami natury ( z propagacją) aby zrobić jakieś ciekawe QSO.

pozdrawiam.

Strony: [1]