Autor Wątek: Nowy z Bydgoszczy  (Przeczytany 208 razy)

Offline Kowacz

• Newbie
  • *
    • Email
Nowy z Bydgoszczy
« dnia: Październik 11, 2016, 05:42:28 pm »
Jest mi niezmiernie miło powitać wszystkich na Forum. Mam na imię Michał i posługuję się znakiem SQ2RCA. Pochodzę z Bydgoszczy i z pewnością jak większość (choć mogę się mylić  :) ) rozpoczynałem swoją przygodę do CB radia. Apetyt rósł w miarę jedzenia, jednak obowiązki oraz czas nie pozwalały na zdobycie upragnionej licencji. Za namową kolegów ze studiów zdałem egzamin i ... nic. Zassała mnie praca, delegacje i rodzina, a na pasję miejsca zbyt wiele nie zostało. Postanowiłem coś w tej kwestii zmienić i chyba najlepszym z możliwych kroków dla początkującego jest pojawienie się w tym zacnym Gronie. Liczę na Waszą wyrozumiałość oraz pomoc w kwestiach technicznych, gdyż sprzęt jest drogi, a dokonać niewłaściwego wyboru na moim etapie bardzo łatwo.

Serdecznie pozdrawiam!

Offline SP6MCW

• Newbie
  • *
Odp: Nowy z Bydgoszczy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2016, 07:46:01 pm »
Witam:)
Ja nie miałem przygody z CB. Od dawna bawię się z elektroniką (zaczynałem we wczesnych czasach lampowych). Nie musisz szukać jakiegoś super sprzętu. Możliwości jest sporo. Jedna rzecz, która może nieźle napsuć krwi, to montaż anteny. Szczególnie na niższe pasma KF.  Zajrzyj do jakiegoś pobliskiego klubu krótkofalarskiego. Poznasz ciekawych ludzi, którzy nie chowają wiedzy pod korcem. Mam również nadzieję, że polowanie na czarownice (czytaj krótkofalowców) w Twoim mieście ma niewielki zasięg.
Życzę powodzenia i do usłyszenia na pasmach.
Mariusz.