Autor Wątek: Napisy na obudowach  (Przeczytany 6198 razy)

Offline 2T931A

• Administrator
  • Newbie
    • Email
Napisy na obudowach
« dnia: Październik 17, 2008, 11:16:23 pm »
Temat wałkowany na różnych forach ale tak naprawdę nic sensownego nigdzie nie wyczytałem.

Mam pytanie - czy ktoś wie jak zrobić napisy na obudowie metalowej - np. aluminiowej, malowanej proszkowo... Jakie są pomysły? Myślę, że taka wiedza przyda się wielu osobom...

Offline 2T931A

• Administrator
  • Newbie
    • Email
Napisy na obudowach
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2008, 03:35:01 am »
Być może są jakieś sensowne zakłady, które wykonują takie usługi?? Obok np. malowania i wykonywania otworów w obudowach....?

pozdrawiam!

Offline SQ6MNO

• Newbie
  • *
    • Email
Napisy na obudowach
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2008, 11:03:35 am »
2T931A, ja ci proponuje znaleźć firme gdzie jest sitodruk tą techniką napewno to zrobią, wiem bo sam pracowałem kiedyś na sitodruku.

Offline 2T931A

• Administrator
  • Newbie
    • Email
Napisy na obudowach
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2008, 11:18:49 pm »
Sitodruk - to chyba do duzych nakladow... Kto zna jakis dobry zaklad, ktory to robi?

pozdrawiam!

Offline SQ6MNO

• Newbie
  • *
    • Email
Napisy na obudowach
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2008, 11:22:58 pm »
2T931A, rzecz w tym że sitodruk właśnie nie jest na duże nakłady (tylko) samemu zdażało mi sie robić sita na np. 5szt. wszystko zależy od tego czy dana firma sama robi sita czy zleca, poszukaj w swojej okolicy napewno coś znajdziesz, albo napisz na PW to coś wymyślimy   :lol:

Offline sp2hfh

• Newbie
  • *
    • Email
Napisy na obudowach
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2008, 10:35:36 pm »
Dla pojedynczych napisów sitodruk jest zbyt drogi: wykonanie kliszy (czesto wydruk z lasera wystarczy ) , naświetlenie sita, wykonanie, ...... to może wyjść powyżej 150zł ( robie to regularnie) . Dla małej ilości znaków w jednostkowym wykonaniu zlecam grawerkę ( jak na wyrobach jubilerskich ). Zarówno na detalach malowanych (zawsze proszkowo) i jak i na czystych blachach aluminiowych, ale wtedy "zapuszczam" czarną farbą. Koszt zależy od grawera.

Offline SQ6MNO

• Newbie
  • *
    • Email
Napisy na obudowach
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2008, 09:37:27 am »
sp2hfh, zgadzam sie z tobą, ale mozna naświetlić to na sicie przy okazji innej roboty sam tak robiłem i wtedy koszty są małe, są jeszcze drukarki które drukują na wszystkim (nawet na kamieniach).

Offline SQ7LRK

• Newbie
  • *
    • Email
Napisy na obudowach
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2009, 03:42:46 pm »
Witam!
Nietestowane- taki pomys tylko.Monżna spróbować użyć do "jednostkowej produkcji" metody "żelazkowej". Są specjalne folie - nie wiem tylko czy do kupienia w Polsce   --->TU i -->TU .Różne kolory - co kto woli.
Zaznaczam że to tylko "wolna" myśl - nie testowałem tego :)

Pozdrawiam

Offline SQ6MNO

• Newbie
  • *
    • Email
Napisy na obudowach
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2009, 06:30:10 pm »
SQ7LRK, maszx racje tak też można i to nawet chyba prościej

Offline dipol

• Newbie
  • *
    • Email
Napisy na obudowach
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2009, 10:54:39 pm »
Witam
Mój  sposób, gotową mechanicznie płytę aluminiowa trawimy w roztworze sody kaustycznej (b/dobrze się trzyma farba),płuczemy następnie malujemy ,wykonuje napisy transetem (chyba to się tak nazywa czarne litery na foli które się przekopiowuje),następnie  tak przygotowaną lakieruję lakierem bezbarwnym -żywica  który jest utwardzany w piecu(temperatura)
73!